Çeşitli nedenlerle video içeriklerinize altyazı ekleme ihtiyacı duyuyorsanız, en iyi ücretsiz altyazı hazırlama programları listemizdeki tavsiyeler işinizi ziyadesiyle görebilir.

Başta YouTube olmak üzere çeşitli platformlarda video yayınlamak isteyenler veya video sunum yapacaklar için, altyazı hazırlama programları etkili sonuçlar veriyor. Böylelikle hazırladığınız videolar ile farklı dillerin mensubu olan insanlara daha kolay hitap edebilir, bu anlamdaki amacınıza rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

En İyi Ücretsiz Altyazı Hazırlama Programları Hangileri?

En popüler ücretsiz altyazı hazırlama programları listemizdeki programların özelliklerine bakarak, sizin için en uygun olanı kendi platformundan indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Open Subtitle Editör

İnceleme editörleri tarafından 5 üzerinden 4,5 yıldız almayı başaran Open Subtitle Editör, açık kaynak kodlu başarılı uygulamalardan biridir. Hızlı ve sade arayüzü ile basit bir kullanım sunan program, 1.66 MB dosya boyutuyla da rakiplerine oranla bilgisayarınızda daha az yer kaplar.

Subtitle Edit

VLC Player ile sorunsuz çalışan en iyi ücretsiz altyazı hazırlama programları arasındaki Subtitle Edit, gelişmiş özellikleri ile ihtiyaçlara hitap ediyor. NİKSE yazılım geliştirme firması tarafından üretilen program, altyazı eklemesi sırasında videonun gerçek zamanlı görüntülenmesine imkân tanıyor.

Altyazı için 70’in üzerinde ayrı formatı destekleyen program, çoklu arama ve bulma, ANSI ve UTF-8 kodlayabilme, altyazıları kesip birleştirme gibi birçok özellik sunuyor. Program aynı zamanda seslerin düzenlenmesi ve ayıklanması gibi işlevleri ile rakiplerinin arasından sıyrılıyor.

Subtitle Workshop

1.02 MB gibi dosya boyutuyla oldukça hafif olan program, neredeyse tüm altyazı formatlarını destekliyor. Ürün inceleme editörlerinin 5 üzerinden 5 verdiği Subtitle Workshop, sade arayüzü ile etkili bir kullanım sunuyor.

Program frame ve zamanlı altyazı desteğinin yanı sıra yazılardaki hataların bulunup düzeltilmesi, en son kullanılanlar listesi gibi farklı özellikleri ile de dikkat çekiyor.

3D-Subtitler

3D filmlerde altyazı oluşturmak için son derece elverişli olan program, birçok dil desteğini temel özellikleri arasında sunuyor. Türkçe, Arapça, İngilizce, Orta ve Batı Avrupa dilleri başta olmak üzere, farklı dil kodları ve yazı tipleri ile eşsiz bir deneyim sağlıyor.

Aegisub

Dosya boyutu diğerlerine göre çok fazla olsa da kısa sürede altyazı oluşturulmasına imkân vermesi ve mevcut yazılarda pratikçe değişiklikler sağlaması, buna değer olduğunu gösteriyor.

Videolarınıza farklı dillerde hızlıca ekleme yapabileceğiniz programın en güzel yanlarından biri, dakikalar arasına yazı ekleme özelliği farklı detaylar sunmasıdır.