Her web sitesinde bulunması gereken sayfalar listemizde bulunan özellikler, web sitesi ziyaretçilerinin önem verdiği kadar Google tarafından da önem verilen sayfaları içermektedir. Bu sayfaların web sitesinde bulunması ziyaretçi ve Google gözünde sitenizin güvenilirliği ve şeffaflığı konusunda sinyaller verecektir. Üstelik bunların aynı zamanda önemli birer SEO kriteri olması, internet sitenizin amacına ulaşması için bu sayfaların gerekliliğini daha net ortaya koymaktadır.

Her Sitesinde Bulunması Gereken Sayfalar Nelerdir?

Bu sayfalarda internet sitenizde yer vermeniz güvenilirlik işaretinin yanı sıra aynı zamanda profesyonel bir görüntü sağlayacaktır.

Blog Sayfaları

Normal bilgi içerikli web siteleri için blog sayfaları gerekli olmasa da e-ticaret ve benzeri hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren siteler için, blog sayfaları mutlaka olmalıdır. Blog kısmında yayınlayacağınız içeriklerin site güncelliği ve dolayısıyla SEO için katkısı ciddi anlamda büyüktür.

Web sitenizin ana konusu ile alakalı içerikleri blog kısmında paylaşarak site güncelliğini artırıp, Google sıralamalarında daha üst sıralarda yer alabilirsiniz.

İletişim Sayfası

Profesyonel olduğunuzu göstermenin basit yollarından biri de şeffaf olmaktır. Bunun için web sitenizde mutlaka bir iletişim sayfasına yer vererek, bu sayfada iletişim bilgilerinin doğru ve güncel olmasına önem verin.

Site ziyaretçileri iletişim adresi ve numaraları bulunan web sitelerine daha fazla güvendikleri gibi, arama motorları da iletişim bilgilerinin bulunmasına önem vermektedir. Kurumsal kimliğinizi web siteniz üzerinde iyi bir şekilde tamamlamak veya en azından böyle bir izlenim bırakmak için, sitenizde güncel bir iletişim sayfası olduğuna dikkat edin. Bu sayfada mümkünse adres, telefon ve e-posta gibi bilgileri paylaşabilirsiniz.

Gizlilik Ve Kullanım Koşulları

Basit bir internet sitesine sahip olsanız bile gizlilik ve kullanım koşullarına yer vermeniz, yasal bakımdan olası sorunların önceden önlenmesine yardımcı olur. Site ziyaretçilerinize yasal uyarı özelliği taşıyan gizlilik ve kullanım koşulları sunarak, ziyaretçi gizliliği ve site kullanımı hakkında bilgilendirme yapabilirsiniz.

Bu sayfanın web sitesinde yer alması, özellikle Google arama motoru optimizasyonu için önemlidir. Her ne kadar SEO açısından en önemli kriterler arasında yer almasa da gizlilik ve kullanım koşulları gibi uyarı içeriğinin bulunması, SEO çalışmalarına dolaylı yoldan katkı sağlar. Özellikle e-ticaret sitelerinde bu sayfanın rahat görünecek bir konumda olması önemlidir.

Hakkımızda Sayfası

Web sitenizin ve ekibinizin çalışması hakkında detaylı bilgilerin de yer aldığı bir hakkımızda sayfası olması, ziyaretçi gözünde sitenizin güvenilirliğini ve marka değerini artıracak küçük bir etkendir. Bu sayfada web sitesinin veya şirketin nasıl kurulduğuna, kimler tarafından hangi aşamaların gerçekleştirildiğine dair bilgiler verebilirsiniz.

Şeffaflık açısından önemli olan hakkımızda sayfası, kurumsal kimliğin de önemli bir tamamlayıcısı olacaktır. Ürün veya hizmet satışına dayalı internet sitelerinde bu sayfa daha fazla önemli olurken, doğrudan bilgi paylaşımı yapan web siteleri için de önem arz etmektedir.

Her web sitesinde mutlaka bulunması gereken sayfalar asgari seviyede bunlardır. Ürün veya hizmet sayfaları zaten web sitelerinde rutin olarak bulunması gereken sayfalar olduğu için, o sayfalara listemizde yer vermemeye özen gösterdik.